دو قدم اصلی یادگیری زبان انگلیسی کدام است؟

منابع آموزشی زیادی تاکنون در وبلاگ آموزش زبان انگلیسی منتشر شده اند که همچنان می توانید به رایگان به آنها دسترسی داشته باشید. بسیاری از آنها قابل دریافت از قسمت فایلهای گروه وبگاه هستند که توضیحات لازم برای دریافت آنها در پایان هر مطلب این وبلاگ که در آن فایل وجود دارد آورده شده است. همچنین خبر خوب دیگر اینکه تاکنون اعضای گروه فایلهای آموزشی زیادی را علاوه بر فایلهای معرفی شده در اینجا در قسمت فایلهای گروه قرار داده اند که می توانید پس از عضویت و ورود به گروه به این فایلها هم دسترسی داشته باشید.
خبر دیگر اینکه از این به بعد سعی می شود به سوالات شما هم تا حد امکان پاسخدهی شود. بسیاری از افراد سوالاتی از قبیل: "بهترین نرم افزار آموزش زبان چیست؟"، "چگونه می توانم در مدت کوتاه مکالمه خود را تقویت کنم؟"، "نظر شما درباره فلان روش آموزش زبان چیست؟"، "آیا حتما باید به کلاس زبان بروم؟" و دهها سوال دیگر که بسیار در طول چند سال گذشته پرسیده شده اند.
به مرور به تک تک این سوالات هم پاسخ داده می شود، اما پاسخ کلی که در حد این نوشته می گنجد این است که اولین قدم یافتن منابع مناسبی برای یادگیری زبان است که در واقع این وبلاگ هم با هدف معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی مناسب و همینطور آموزش تکنیکهای یادگیری زبان ایجاد شده است.
قدم دوم همان یادگیری شیوه های مناسب یادگیری است. این دو قدم یعنی داشتن منابع مناسب بعلاوه دانستن شیوه های مناسب یادگیری و تمرین، به معنای قرار گرفتن در مسیر یادگیری کارا است. منظور از یادگیری کارا یاد گرفتن سریع با حداکثر بازدهی و کمترین زحمت است.
واقعیت آن است که همه ما در طول روز دهها کار و گرفتاری دیگر هم غیر از یادگیری زبان داریم و ممکن است علیرغم اینکه احساس نیاز شدید به یادگیری زبان می کنیم، اما کمتر فرصت آن به ما دست دهد. در اینجا لزوم وجود یک روش یادگیری که در کنار کارا بودن دارای جذابیت و قدرت انگیزشی بالا هم باشد بیشتر به چشم می خورد.
 به مرور در کنار معرفی منابع مختلف درباره این موضوعات هم بیشتر صحبت خواهیم کرد. یک منبع آموزشی ممکن است برای یک نفر مناسب باشد اما برای شخص دیگر به خوبی جواب ندهد، به همین علت مثل همیشه سعی در تنوع مطالب و منابع هم خواهیم داشت.
از لحاظ سطح بندی منابع ارائه شده، بیشتر به درخواست مخاطبان توجه می شود. اگرچه منابع مناسب برای همه سطوح ارائه می شوند اما درخواست مخاطبان هم در بیشتر متمرکز شدن بر روی یک سطح زبان تأثیرگذار است. مثلا اگر اکثر درخواست ها برای سطح مبتدی و زیر متوسط باشد مطالب بیشتری برای این سطح منتشر می شود و یا برعکس، ممکن است درخواستها در معرفی بیشتر منابع سطح پیشرفته اثرگذار شود.
این اولین مطلب سال 2011 میلادی بود و بسیار خوشبین هستم تا این سال بتواند سال بسیار پربار و پرمطلبی باشد.

Labels:

نظرات:

@ 12:16 PM توسط Anonymous Anonymous

damet garm weblog bahali dari

 
@ 3:22 PM توسط Anonymous sasan

ببخشید میشه بپرسم وبلاگتون چرا فیلتره؟؟

آخه اینجا که چیز بدی نیست پس چرا فیلتر

شده همینطوری؟

لطفا با وبلاگ من تماس بگیرید

ممنونم

 
@ 3:22 PM توسط Anonymous sasan

ببخشید میشه بپرسم وبلاگتون چرا فیلتره؟؟

آخه اینجا که چیز بدی نیست پس چرا فیلتر

شده همینطوری؟

لطفا با وبلاگ من تماس بگیرید

ممنونم

 
@ 10:34 PM توسط Anonymous Anonymous

سایت بسیار عالی دارید
به سایت ما هم سری بزنید

www.ataeionline.com
blog.ataeionline.com

 
@ 1:28 PM توسط Anonymous Hassan

سلام با تبادل لینک موافقید؟
ما رو با ادرس: http://farslearn.com
با اسم: آموزش
لینک کنید و اعلام کنید تا با چه اسمی لینکتون کنیم! ممنون

 

Post a Comment

صفحه اصلي وبلاگ>>